Do Gorzowa Wielkopolskiego duet trenerski z Gdańska nie mógł zabrać kilku narzekających na urazy zawodników, m.in.: Krzysztofa Gądka, Dmytro Doroshchuka czy Daniela Leśniaka. Mimo wszystko gdańszczanie byli upatrywani w roli absolutnego faworyta tego pojedynku.

Pierwsze 30 minut było niezwykle wyrównane. Gospodarze we własnej hali czuli się niezwykle pewnie, a doping blisko 300 kibiców pomagał im w starciu z superligowym rywalem. Po kwadransie wynik nadal nie premiował żadnej ze stron, a wśród najczęściej punktujących graczy gości byli Mateusz Kosmala oraz Piotr Papaj. Gdańszczanom z trudem przychodziło rozgrywanie piłki, co przekładało się na wykańczanie sytuacji rzutowych. Gorzowianie w 18’ po dwóch trafieniach Dawida Pietrzkiewicza objęli dwubramkowe prowadzenie (7:5) i choć przyjezdni nieco je zmniejszyli, na przerwę zeszli wygrywając 10 do 9.

Po zmianie stron zdecydowanie lepiej w ofensywie czuli się szczypiorniści Stali, którzy między 32’ a 35’ punktowali czterokrotnie bez żadnej odpowiedzi ze strony czerwono-biało-niebieskich, dzięki czemu powiększyli przewagę do stanu 14:10. Sekundy szybko uciekały, a na parkiecie niewiele się zmieniało. Gospodarze grali bardzo pewnie w obronie, dlatego rzucanie bramek nie przychodziło rywalom z oczekiwaną łatwością. Dopiero na 10 minut przed końcem Mateusz Kosmala dał bramkę kontaktową Torus Wybrzeżu (18:19). Niestety zamiast pójść za ciosem, niebezpieczeństwo zażegnały trzy skuteczne akcje gorzowian (22:18). Gdy z boiska został odesłany Kelian Janikowski, przewaga gospodarzy wzrosła do 5 trafień (24:19) w 55’. Wtedy też ostatni impuls przyszedł ze strony gości, a cztery cele rzuty bez żadnego przeciwników spowodowały, iż wciąż wygrana mogła się wymknąć Stali z rąk (23:24). Meteusz Stupiński zamknął jednak temat zwycięstwa i już nawet ostatnie trafienie Mateusza Jachlewskiego niczego nie zmieniło. Budnex Stal pokonał Torus Wybrzeże 25 do 24 i awansował do 1/8 finału Pucharu Polski 2021/22.

Budnex Stal Gorzów Wielkopolski vs Torus Wybrzeże Gdańsk 25:24 (10:9)

G W P: Marciniak, Nowicki – Starzyński 5, Gintowt 4, Lemaniak 4, Pietrzkiewicz 4, Bronowski 3, Stupiński 2, Kłak 2, Renicki 1, Droździk, Kiersnowski, Kryszeń, Jaśko, Serpina, Nieradko.

Trener: Oskar Serpina.

G D A: Wałach, Chmieliński, Witkowski – Stojek, Powarzyński, Mosquera Mayo 1, Pieczonka 1, Jachlewski 5, Sulej, Kosmala 3, Papaj 7, Comerlatto 1, Wróbel 1, Tomczak 1, Janikowski 4, Woźniak.

Trenerzy: Mariusz Jurkiewicz & Jakub Bonisławski.