Drużyna Drużyna Industria Kielce pokonała Gwardię Opole w ramach 9. serii ORLEN Superligi wynikiem 37:24. Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania był Arkadiusz Moryto, który rzucił siedem bramek.

Gwardia, która przed obecnym sezonem zmieniła trenera (został nim Bartosz Jurecki wcześniej pracujący w Piotrkowie Trybunalskim), podeszła do meczu ambitnie, odważnie grając w ataku. Goście grali bez swojego lidera, wypożyczonego z naszego klubu Piotra Jędraszczyka, z kolei trener Talant Dujshebaev dał odpocząć Igorowi Karaciciowi. Oprócz niego niezdolni do gry z powodu urazów byli Szymon Wiaderny, Alex Dujshebaev, Paweł Paczkowski oraz Andreas Wolff.

Mimo, że nasz zespół prowadził od pierwszego gwizdka meczu, konsekwentnie powiększając swoją przewagę, to na wyższe prowadzenie zespół żółto-biało-niebieskich wyszedł dopiero po około 20 minutach meczu. Po bramce dużo grającego również w ataku Tomasza Gębali kielczanie wygrywali 17:11.

Gdy wydawało się, że przed przerwą goście zmniejszą straty (18:14), to w końcowych minutach to Industria Kielce zdobywała zdecydowanie więcej bramek, ustalając wynik pierwszej połowy na 21:14. Publiczność zgromadzona w Hali Legionów często oklaskiwała w końcówce pierwszej partii udane interwencje Nikodema Błażejewskiego, który rozegrał całą pierwszą połowę w bramce kielczan.

Mistrzowie Polski rewelacyjnie zaczęli także drugą część spotkania, rzucając pięć bramek z rzędu (26:14). Kielczanie dobrze grali w obronie, raz po raz kontrując i zdobywając bramki z szybkich ataków. Co ciekawe, nasz zespół kończył mecz bez obu obrotowych, którzy ujrzeli w tym meczu czerwone kartki. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Michała Olejniczaka, a Industria Kielce zwyciężyła ostatecznie wynikiem 37:24.

Industria Kielce – Gwardia Opole 37:24 (21:14)

Industria Kielce: Wałach, Błażejewski – Nahi 3, Surgiel 1, Sićko 1, Gębala 3, Stenmalm 1, D. Dujshebaev 2, Thrastarson 4, Olejniczak 6, Moryto 7, Kounkoud 4, Karalek, Tournat 4