Wynik dzisiejszego meczu otworzył zawodnik gości, Andrzej Widomski, jednak chwilę później czterobramkową serię zanotowali gdańszczanie. Gdy na 5:2 trafił Rafał Stępień, o pierwszy czas poprosił trener Bartosz Jurecki. Gospodarze bardzo dobrze spisywali się w obronie i skutecznie w ataku, a skuteczny rzut Mateusz Jachlewskiego po asyście Amine Bedouiego dał gdańszczanom wynik 8:3. Wybrzeże zanotowało chwilowy przestój w grze, a Gwardia nadrobiła wynik m.in. za sprawą Mateusza Wojdana, który rzucił trzy bramki z rzędu (11:9). Mimo to, gospodarze nie pozwolili sobie wypuścić prowadzenia i po trefieniu Mateusza Góralskiego ustalili wynik do przerwy na 18:13.

W drugą połowę lepiej rozpoczęli gdańszczanie, a po kolejnej dziś serii i rzucie Nejca Zmavca ich przewaga urosła do 7 bramek. W bramce Wybrzeża wyśmienicie spisywał się Bedoui znacznie utrudniając zadanie opolskiej ofensywie. Między 47. a 52. gdańszczanie zwolnili tempo, a wzięciem czasu interweniował trener Patryk Rombel (27:23). Jednak nie przyniosło to oczekiwanych skutków. Na 7 minut przed końcem meczu trafił Paweł Stempin, a chwilę później swoje dołożył Marek Hryniewicz. W kluczowym momencie przełamanie dał Jovan Milicevic, który w ciągu 3 minut zdobył 3 bramki. Na półtorej minuty przed końcem meczu o czas poprosił Bartosz Jurecki, a chwilę później tym samym odpowiedział trener Rombel chcąc ustawić jedną z ostatnich akcji swojej drużyny. Jakub Ałaj wybronił rzut Góralskiego, a jeszcze jedną bramkę dorzucił Wandzel. Ostatnią bramkę w dzisiejszym meczu rzucił Patryk Pieczonka przypieczętowując zwycięstwo Energi Wybrzeża Gdańsk.

Tym samym, Wybrzeże dopisało do swojego konta bezcenne trzy punkty, które oznaczają, że gracze znad morza już na pewno nie zajmą ostatniego miejsca w ORLEN Superlidze. Ostatnie trzy serie staną pod znakiem walki o uniknięcie baraży.