W niedzielę, 11 lutego w 20. serii Grupa Azoty Unia Tarnów podejmowała we własnej hali zespół MKS-u Zagłębia Lubin. Pierwsze minuty spotkania należały do wyrównanych, jednak w dalszej części starcia lubinianie stawiali ciężkie warunki i wysoko pokonali Unię 26:34.

Pierwszą bramkę spotkania zdobył Michał Stankiewicz. Na listę strzelców w 7. minucie po wykorzystanym rzucie karnym wpisał się Marcel Zdobylak. Chwilę później Dawid Krysiak podwyższył przewagę swojego zespołu do dwóch trafień [3:5]. Karą dwóch minut ukarany został Patryk Iskra, co spowodowało grę w osłabieniu jego drużyny. O czas poprosił trener Marcin Janas.

Na boisku ze strony tarnowian pojawił się Jakub Sikora. W 21. minucie Paweł Podsiadło przerwał krótki impas “Jaskółek” i zasilił konto miejscowych kolejnym golem [5:9]. Trzeci raz na linii siódmego metra stanął Marcel Zdobylak. Tym razem lepszy od skrzydłowego okazał się goalkeeper “Miedziowych” – Marcin Schodowski. Pierwsza część zakończyła się rezultatem 9:15.

Po zmianie stron dobrą grę w ofensywie kontynuowali gracze Zagłębia, którzy zdobyli dwie szybkie bramki w ciągu minuty. “Siódemkę” dla Unii spożytkował Paweł Podsiadło. Kamil Pedryc za swoje przewinienie musiał opuścić parkiet. Z minuty na minutę lubinianie sukcesywnie zwiększali prowadzenie.

W 38. minucie na tablicy widniał wynik 13:21. Tarnowianie nie zwieszali głów i dzięki dobrym interwencjom Jakuba Wysockiego oraz błędom przeciwnika, zdołali odrobić część strat. Pomimo podjętej próby ratowania wyniku przez gospodarzy, MKS ciągle utrzymywał wysoką przewagę ośmiu punktów. Finalnie Zagłębie zwyciężyło 26:34

MVP spotkania został Piotr Rutkowski, zdobywca siedmiu bramek.

Grupa Azoty Unia Tarnów – MKS Zagłębie Lubin 26:34 (9:15)

UNIA: Wysocki (36%), Małecki (11%) – Zdobylak 4, Wątroba 1, Sanek 5, Podsiadło 8, Małek 2, Bushkou 2, Smolikau 2, Adamski, Słupski 2, Parovinchak, Sikora, Mrozowicz, Tokarz

Kary: Parovinchak, Małek

Karne: 3/4

ZAGŁĘBIE: Procho (30%), Schodowski (30%) – Stankiewicz 5, Hlushak 2, R.Krupa, Moryń 2, Gębala, P.Krupa 1, Krysiak 6, Michalak 1, Drozdalski 2, Bekisz 1, Iskra 3, Pedryc 2, Kałużny 2, Rutkowski 7

Kary: Iskra (x2), Moryń (x2), Drozdalski (x2), Rutkowski, Pedryc (x2), Hlushak