W 8. serii spotkań ORLEN Superligi Grupa Azoty Unia Tarnów podejmowała we własnej hali drużynę KGHM Chrobrego Głogów. Niemalże od początku mecz, układał się pod dyktando podopiecznych Witalija Nata. Pomimo wielu prób odrabiania strat, tarnowianie przegrali 27:32.

Mecz od dobrej interwencji rozpoczął Jakub Wysocki. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Łukasz Kucharzyk. Szybko ze strony gości odpowiedział Jędrzej Zieniewicz. Karę dwóch minut otrzymał Otrezov, zawodnik Głogowa. Skuteczny „między słupkami” okazał się także Rafał Stachera, który obronił rzut Łukasza Kucharzyka. W 6. minucie Chrobry wyszedł już na trzybramkowe prowadzenie [1:4]. Rzut karny dla tarnowian wykorzystał Paweł Podsiadło [4:5]. W czternastej minucie goście prowadzili 5:9. O czas poprosił trener gospodarzy – Marcin Janas. Drugie dwie minuty w tym spotkaniu otrzymał Otrezov. Efektowne trafienie ze skrzydła dla tarnowian zdobył Aleksandr Bushkou [6:10]. Niecelny rzut oddał Paweł Paterek. O czas poprosił także trener gości, Witalij Nat. Drugą “siódemkę” w tym meczu dla Unii wykorzystał Paweł Podsiadło [10:11]. Vladyslav Parovinchak w 27. minucie spotkania doprowadził do remisu [12:12]. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:16 na korzyść głogowian.

Drugą część spotkania od kapitalnych dwóch interwencji rozpoczął młody bramkarz Unii, Jakub Wysocki. Gola z kontrataku nie wykorzystali zawodnicy Chrobrego. Paweł Podsiadło wykorzystał rzut karny. Ponownie skuteczny był Wysocki [15:17]. Swoją 5. bramkę zdobył Jędrzej Zieniewicz [16:19]. Na ławkę kar oddelegowany został Bartosz Skiba, zawodnik gości. Piętnaście minut przed końcem spotkania podopieczni Witalija Nata prowadzili różnicą trzech trafień [20:23].  Ukarany dwiema minutami na ławce został także Albert Sanek. Rzut z siódmego metra skutecznie wykonał Tomasz Kosznik [23:27]. Czerwoną kartkę za gradację kar otrzymał Anton Ortezov. W kolejnych minutach pomimo próby odrabiania strat przez „Jaskółki” to goście zwiększali swoje prowadzenie. Ostatecznie goście z Głogowa zwyciężyli w Tarnowie 27:32. MVP spotkania został Jędrzej Zieniewicz, zdobywca 9. punktów dla Chrobrego Głogów.

Unia: Małecki, Wysocki (21%) – Zdobylak, Wątroba, Sanek 1, Podsiadło 11, Małek, Bushkou 4, Smolikau 4, Adamski 3, Słupski, Parovinchak 1, Kucharzyk 1, Sikora 2, Mrozowicz, Tokarz