Zawodnicy Unii rozegrali w Presovie dwa sparingi jednego dnia. W obu meczach zwyciężyli rywale, a w barwach tarnowskiej drużyny mieli okazję zadebiutować nowi zawodnicy.

Niedziela była niezwykle wymagającym dniem dla zawodników Grupy Azoty Unii Tarnów. Po kilku godzinach jazdy do słowackiego Presova mieli przed sobą dwa spotkania: ze słoweńskim zespołem MRD Dobova oraz utytułowanym gospodarzem, Tatranem Presov.

Grupa Azoty Unia Tarnów udała się do Presova czternastoosobowym składem. Wśród zawodników powołanych na wyjazd znaleźli się Keisuke Matsuura, który dwa dni wcześniej dotarł do Polski oraz Taras Minotskyi, który po odbytej kwarantannie mógł dołączyć do drużyny.

Pierwsza połowa sparingu z MRD Dobova była dość wyrównana – rywale tarnowian przez większość czasu utrzymywali niewielkie, maksymalnie trzybramkowe prowadzenie. Po 30 minutach wynik wynosił 10:12.

10 minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania Grupa Azoty Unia Tarnów doprowadziła do wyrównania [15:15]. Wynik oscylował wokół remisu aż do 50. minuty spotkania, jednak końcówka zdecydowanie należała do słoweńskiego zespołu i mecz zakończył się wynikiem 21:25 dla rywali. Najlepszym strzelcem naszej drużyny w tym spotkaniu okazał się Kiryl Kniazeu, kóry na swoim koncie zapisał 5 celnych trafień.

Przebieg pierwszej części spotkania z Tatranem Presov był bardzo podobny do meczu rozegranego przez tarnowian kilka godzin wcześniej – wynik był bliski remisu, a po pół godziny gry mieliśmy wynik 12:11 na naszą korzyść. W drugiej połowie to gospodarze okazali się lepsi i zakończyli mecz pięciobramkowym prowadzeniem [23:28]. Tym razem dla naszej drużyny najwięcej bramek – 6 – rzucił debiutujący w barwach tarnowskiej Unii Kesiuke Matsuura.