W 22. serii ORLEN Superligi Grupa Azoty Unia Tarnów przed własną publicznością podjęła walkę z zespołem ENERGA Wybrzeża Gdańsk. Przez większość spotkania kibice zgromadzeni na hali w Tarnowie byli świadkami niezwykle zaciekłego pojedynku. Finalnie to przyjezdni wygrali 29:33.

Spotkanie od posiadania rozpoczęli gdańszczanie. Pierwszą akcję dla gości wykorzystał Jovan Milicevic. Chwilę później to Unia wyszła na minimalne prowadzenie 2:1. Gracze Patryka Rombla odrobili wszystkie straty i w 7. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 4:4. Solidnie między słupkami prezentował się Patryk Małecki. Na ławkę kar zszedł Aleksandr Bushkou, co spowodowało grę w osłabieniu jego zespołu. Po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Patryk Pieczonka.

Na boisku pojawił się Jakub Sikora. W 19. minucie Gdańsk po krótkim impasie doprowadził do remisu. Rzut karny – dwukrotnie – pewnie spożytkował Mateusz Jachlewski. Trzy minuty przed przerwą przyjezdni wypracowali sobie dwie bramki przewagi 14:16. Po pierwszej części pojedynku do szatni z niskim prowadzeniem zeszli zawodnicy z Gdańska 17:18.

Po zmianie stron na dwie minuty wykluczony z gry został Maciej Papina. Na linii siódmego metra stanął Marcel Zdobylak, który wykorzystał swój rzut karny i doprowadził do remisu 18:18. W 37. minucie na prowadzenie powrócili gdańszczanie 20:22. Po fantastycznej akcji, wynik swoim golem wyrównał Jakub Tokarz.

Dobrą dyspozycję nadal utrzymywał Patryk Małecki. O czas poprosił trener Patryk Rombel. Po przerwie na żądanie Wybrzeże zwiększyło przewagę do trzech trafień 26:29. Nie do zatrzymania był Mateusz Jachlewski, który na swoim koncie do 53. minuty zapisał dziesięć bramek. Finalnie to drużyna ENERGA Wybrzeża Gdańsk może cieszyć się z trzech punktów do ligowej tabeli, pokonując tarnowian 29:33.