Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin nie sprostali jednej z najlepszej drużynie ORLEN Superligi. Miedziowi okazali się znacznie słabsi od trzeciej drużyny rozgrywek.

Na bramkę z karnego Patryka Mauera szybko odpowiedział Patryk Iskra. Później na parkiecie karty rozdawała trzecia drużyna rozgrywek. Górnik rzucił cztery bramki z rzędu i szybko wyszedł na wyraźne prowadzenie. W kolejnych minutach przewaga przyjezdnych jeszcze wzrosła i przed upływem dwudziestej minuty zabrzanie wygrywali już 13:5… Pięć minut przed końcem pierwszej połowy Górnik wyszedł na 10-bramkowe prowadzenie. Zabrzanie byli zdecydowanie lepsi w każdym elemencie gry i jeszcze przed przerwą pokazali swoją moc.

Druga połowa była bardziej wyrównana, ale to cały czas przewaga zabrzan wynosiła około dziesięciu bramek. Dziesięć przed zakończeniem spotkania zawodnicy Górnika wygrywali 30:19 i kontynuowali swoją dobrą passę. Górnik wygrał w Lubinie bardzo pewnie,

MKS Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze 24:35 (9:19)

Zagłębie: Schodowski, Procho – Stankiewicz 3, Hlushak 2, Krupa Rafał 5, Moryń, Gębala, Krupa Paweł 1, Krysiak, Michalak, Drozdalski 3, Bekisz 3, Iskra 4, Kałużny 1, Kozłowski, Rutkowski 2.

Górnik: Ligarzewski, Wyszomirski – Szyszko 2, Tokuda 3, Morkowvsky, Bachko 1, Krępa 2, Artmenko 3, Krawczyk 2, Mauer 7, Bogacz 1, Minostsky 6, Sala, Kaczor 3, Ilchenko 1, Wąsowski, Przytuła 4.