W ostatniej przed rewanżami, 13. serii ORLEN Superligi Grupa Azoty Unia Tarnów podejmowała we własnej hali zespół Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Tarnowianie po trzech porażkach z rzędu nareszcie przełamali złą passę i bardzo pewnie pokonali podopiecznych Michała Matyjasika 32:24.

Mecz od posiadania rozpoczęli tarnowianie. Pierwszą akcję dla gospodarzy skutecznie wykorzystał Jakub Adamski. Dzięki przytomnej grze Unii w defensywie piotrkowianie szybko stracili piłkę. Bramkę z kontrataku zdobył Michał Słupski. Żółtą kartką ukarany został Marcel Filipowicz. W szóstej minucie Przemysław Mrozowicz wyprowadził “Jaskółki” na czterobramkowe prowadzenie [5:1]. Skuteczne interwencje między słupkami notował także Artur Kot.

Na ławkę kar oddelegowany został Przemysław Mrozowicz. Na boisku pojawił się Vladyslav Parovinchak. Drugiego gola na konto Piotrkowianina zapisał przy swoim nazwisku Antoni Doniecki. O czas poprosił trener gości, Michał Matyjasik. Na listę strzelców wpisał się również Jan Stolarski [8:3]. Rzut z siódmego metra dla swojego zespołu pewnie wykorzystał Marcin Matyjasik. W 23. minucie Tarnów wygrywał różnicą aż jedenastu punktów 15:4. Z prowadzeniem do szatni po pierwszych 30. minutach spotkania zeszli gospodarze 21:9.

Po zmianie stron swoją “siódemkę” spudłował Marcel Zdobylak, a kilka cennych interwencji zanotował Damian Chmurski. Tempa po stronie tarnowian nie zwalniał także Patryk Małecki. Goście popełniali wiele błędów w ataku, z czego chętnie korzystali zawodnicy Marcina Janasa. Trzeciego gola dla Piotrkowa zdobył Antoni Doniecki. Pewnie swój rzut karny oddał Vladyslav Parovinchak.

Problemy w ataku zaczęli mieć również gracze z Tarnowa. Trzynaście minut przed końcową syreną na tablicy widniał wynik 27:17. Po raz drugi na listę strzelców w tym spotkaniu wpisał się Marcin Szopa. O czas poprosił trener gospodarzy, Marcin Janas. Finalnie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Grupy Azoty Unii Tarnów 32:24. MVP został Patryk Małecki.

Unia: Wysocki, Małecki (39%) – Zdobylak 1, Wątroba, Sanek 2, Podsiadło 5, Małek, Bushkou 3, Smolikau 4, Adamski 5, Słupski 3, Parovinchak 5, Kucharzyk 2, Sikora 1, Mrozowicz 1