W dzisiejszy mecz bez wątpienia o wiele lepiej weszli gdańszczanie, którzy w 3 minucie dzięki trafieniom Jakuba Będzikowskiego, Jovana MilicevicaPatryka Siekierki prowadzili już 0:3. Do 12 minuty to goście kontynuowali swoją skuteczną grę powiększając przewagę do 3:9 po kolejnym trafieniu Milicevica. Nagle nieoczekiwanie role się odwróciły i to lubinianie wzięli sprawy w swoje ręce zdobywając sześć bramek z rzędu. Rzut Dawida Krysiaka dał remis 9:9 i niejako otworzył mecz na nowo. To właśnie Krysiak dał również gospodarzom pierwsze prowadzenie w meczu (11:10). Jednak chwilę później kolejną serię dzisiejszego dnia zaliczyli gracze Wybrzeża, trafiając trzy kolejne rzuty. Ostatecznie na przerwę obie ekipy zeszły przy stanie 16:16, co zapowiadało duże emocje w dalszej części meczu.

Początek drugiej partii cały czas oscylował wokół remisu, na prowadzenie wychodziła raz jedna, raz druga drużyna. Po stronie lubinian dobrze spisywali się Stankiewicz i Rutkowski, którzy do 49. Minuty we dwójkę rzucili 5 bramek dla swojej drużyny. W szeregach gdańszczan dwoili się i troili Będzikowski, PapajPowarzyński, co na 11 minut przed końcem meczu dało remisowy wynik 25:25. Chwilę później, na nieszczęście gości, czerwoną kartką ukarany został bramkarz, Kornel Poźniak. Za to w bramce Miedziowych bardzo dobrze spisywał się Marcin Schodowski, który obronił kilka trudnych rzutów rywali. Podopiecznych trenera Patryka Rombla dopadła niemoc w ataku, ale swoje szanse podczas rzutów karnych wykorzystywał Piotr Papaj, który zdobył w ten sposób 3 bramki z rzędu (29:28). Po rzucie Piotra Rutkowskiego, Zagłębie prowadziło dwoma bramkami (31:29). Ponownie z rzutu karnego odpowiedział Papaj, zdobywając bramkę kontaktową (31:30). Na 40 sekund przed końcem meczu o czas poprosił trener Tomasz Kozłowski. Po przerwie przez grę pasywną piłkę stracili gospodarze, a trener Rombel wziął kolejny czas by ustawić kontrę swojej drużyny. Rzut Pawła Miklikowskiego okazał się jednak nieskuteczny i to Miedziowi zdobyli dziś komplet punktów.

MKS Zagłębie Lubin – Energa Wybrzeże Gdańsk 31:30 (16:16)

MVP- Dawid Krysiak

MKS Zagłębie Lubin: Schodowski, Procho – Rutkowski 6, Pedryc 5, Krupa 5, Krysiak 4, Hluszak 3, Drozdalski 2, Stankiewicz 2, Krupa 2, Michalak 1, Moryń 1 oraz Iskra, Bekisz, Sarnowski, Kałużny.