Grupa Azoty Unia Tarnów zwyciężyła z pierwszoligową Padwą Zamość 36:24. Mimo, że końcowy wynik wskazuje na znaczną dominację tarnowian, w spotkaniu nie brakowało emocji i zwrotów akcji.

Mecz rozpoczął się dość nerwowo. Obie drużyny mocno skupiły się na obronie, popełniały też sporo błędów. Po wyrównanych pierwszych 5 minutach [2:2] drużyna Grupy Azoty Unii Tarnów zaczęła przejmować inicjatywę i po 10 minutach mieliśmy wynik 7:2. Przez kolejne minuty pięciobramkowa przewaga utrzymywała się, ale goście nie dawali za wygraną i starali się odrabiać straty. W 24. minucie drużynie Padwy Zamość udało się zbliżyć do gospodarzy na 2. bramki [11:9]. 3 minuty przed końcem pierwszej części spotkania goście rzucili bramkę kontaktową [11:10] i był to już wyraźny sygnał dla drużyny Unii, że należy odzyskać utraconą koncentrację. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 13:12 i kolejne 30 minut zapowiadało się niezwykle ciekawie.

Po gwizdku rozpoczynającym drugą część spotkania zawodnicy Padwy Zamość wyrównali wynik, ale chwilę później gospodarze odzyskali prowadzenie i w 35. Minucie mieliśmy wynik 17:13. Goście popełniali sporo błędów w ataku, co skutkowało licznymi kontratakami zawodników Unii. W bramce dobrze spisywał się także Casper Liljestrand i 15 minut przed końcem wynik wynosił 22:16. W kolejnych minutach goście zupełnie się pogubili, a tarnowianom udało się wypracować dziesięciobramkową przewagę. Goście próbowali jeszcze ratować wynik, ale na tym etapie gry było już widać zdecydowaną różnicę pomiędzy pierwszoligowcem, a drużyną z Superligi i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 36:24

To był już ostatni sparing Grupy Azoty Unii Tarnów w trwającym okresie przygotowawczym. W poniedziałek drużyna wyjedzie do Chorwacji, gdzie rozegra dwumecz w ramach I Rundy Kwalifikacyjnej EHF European League z RK Nasice. Mecze zostały zaplanowane na 31 sierpnia i 1 września na godzinę 19:00.