W najbliższą niedzielę, 3 grudnia Grupa Azoty Unia Tarnów na początek rundy rewanżowej w derbach sponsorskich zmierzy się we własnej hali z zespołem Azotów-Puławy. Będzie to 14. seria zmagań w tegorocznych rozgrywkach ORLEN Superligi Mężczyzn.

“Jaskółki” z Tarnowa po trzech dotkliwych porażkach z rzędu przerwały złą passę, pokonując bardzo pewnie przed własną publicznością Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 32:24. MVP spotkania po raz kolejny został bramkarz, Patryk Małecki, który notuje świetne statystyki od początku tego sezonu. Tarnowianie obecnie zajmują 8. miejsce w tabeli, mając w dorobku osiemnaście punktów.

Puławianie w ostatniej kolejce nie zdołali wywalczyć zwycięstwa w meczu wyjazdowym z Górnikiem Zabrze. Przegrali 34:29. Wcześniej po wyrównanej batalii wygrali u siebie z ENERGA MKS-em Kalisz 28:24. Po trzynastu rundach ORLEN Superligi zespół z Puław ma w swojej kadrze dwóch najlepszych strzelców ligi: Piotr Jarosiewicz – 75 bramek, Kacper Adamski – 72 bramki. Gracze Serhiya Bebeshko plasują się na 5. miejscu z dwudziestoma pięcioma “oczkami”.

W 1. serii w Puławach to gospodarze byli górą. Wówczas to tarnowianie prowadzili po pierwszych 30. minutach 13:15. Druga połowa nie poukładała się po ich myśli – podopieczni Marcina Janasa musieli uznać wyższość swojego rywala.

Początek spotkania o godzinie 15:00 w Arenie “Jaskółka” Tarnów. Bilety dostępne online, a także w kasach w dniu meczu. Transmisja na antenach Polsatu Sport EXTRA od godziny 14:50.

Bilety: Bilety Online | UNIA TARNÓW (unia-tarnow.pl)