Zespół prowadzony przez trenera Patryka Rombla rozpoczął spotkanie od kilku trudnych momentów.. Bezpośrednią czerwoną kartkę otrzymał Mateusz Jachlewski za atak na ręce rzucającego rywala, a  w 7. minucie dwie kary miał filar gdańskiej obrony, Nejc Zmavc. Grę w osłabieniu udało się przetrwać bez większych strat, bo co prawda goście na chwilę wyszli na prowadzenie (4:3), ale w 8. minucie po bramce Macieja Papiny był remis 4:4. Udana parady Kornela Poźniaka dodawały mocy zawodnikom z pola. Kolejno bramki zdobywali: Jovan Milicevic, Patryk Pieczonka, Patryk Siekierka i Piotr Papaj z rzutu karnego. Tym samym w 16. minucie Energa Wybrzeże prowadziła 8:5. W bramce gości wyśmienicie spisywał się Jakub Ałaj, który w pierwszej partii obronił aż 6 rzutów rywali. Minutę przed przerwą, po akcji Marka Monczki, to Gwardia prowadziła jedną bramką 14:13. Wynik ten wyrównał Papaj wykorzystując karnego i kończąc połowę 14:14.

Po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę, gdańszczanie szybko odskoczyli na dwa trafienia. Gracze Wybrzeża mieli swoje szanse na wyjście na trzybramkowe prowadzenie, jednak kilka błędów i celny rzut Mateusza Wojdana, w 42. minucie poskutkowały remisem. Na 6 minut przed końcem meczu, po błędzie opolan Patryk Siekierka pokonał Ałaja i na tablicy wyników zobaczyliśmy wynik 26:22. Wynik ten mógł zapowiadać spokojną końcówkę spotkania, jednak nic bardziej mylnego. Po kilku dobrych akcjach, trafieniu Michała Ścisłowicza i wykorzystanym karnym przez Mateusza Wojdana, gwardziści doprowadzili do wyrównania 26:26. Wynik meczu na 27:26 skutecznym trafieniem ustalił Patryk Siekierka.

MVP- Nejc Zmavc

Energa Wybrzeże Gdańsk: Poźniak- Pieczonka 6, Siekierka 6, Peret 4, Milicević 3, Papaj 3, Będzikowski 2, Powarzyński 1, Papina 1, Miklikowski 1 oraz Zmavc, Jachlewski, Stępień.