W ramach treningu Gwardziści rozegrali mecz kontrolny, a ich przeciwnikami byli zawodnicy Olimpii MEDEX Piekary Śląskie.
Do 10 minuty spotkanie było bardzo wyrównane, a na tablicy widniał remis. Chwilę później na trzy oczka odskoczyli opolanie, a kontrę skutecznie wykorzystał Michał Scisłowicz. W 26. minucie Andrzej Widomski podwyższył na 15:9. Po 30 minutach gry na tablicy widniał wynik 16:11.

Wynik w drugiej partii otworzył Marek Hryniewicz, szybko odpowiedzieli jednak goście. W 40. akcję Gwardii skutecznym rzutem wykończył Daniel Jendryca, chwilę później karnego wykorzystał Marek Monczka. Gwardia kontrolowała wynik spotkania, ale emocji i twardej gry nie brakowało. Sparing z Olimpią zakończył się wynikiem 32:24.

Po treningu i grze kontrolnej o krótką wypowiedź poprosiliśmy trenera Rafała Kuptela oraz zawodników Gwardii.