W dzisiejszy mecz między Energą Wybrzeże Gdańsk a Orlen Wisłą Płock był starciem drużyn z dwóch przeciwnych końców tabeli. Jednak zawodnicy znad morza weszli w mecz bez kompleksów. W 6 minucie meczu po rzucie Jovana Milicevica prowadzili już 6:2. Pierwszą bramkę dla Wybrzeża zdobył nowy nabytek gdańszczan, Mateusz Góralski, który tak przywitał się z kibicami w Hali AWFiS. W 13 minucie po podaniu Macieja Papiny, Mateusz Jachlewski wykorzystał szybką kontrę i podwyższył prowadzenie na 10:5. Chwilę później, po czasie wziętym przez Xaviego Sabate to płocczanie weszli na wyższe obroty. W 20 minucie na tablicy wyników było już 11:11. W obu zespołach dobrze spisywali się bramkarze, Amine Bedoui i Marcel Jastrzębski, którzy wybronili łącznie 15 rzutów. Remis utrzymywał się do przerwy, a drużyny do szatni zeszły przy wyniku 17:17.

Na początku drugiej połowy do bramki gdańszczan trafił Abel Serdio i Wisła prowadziła 20:22. Po rzucie karnym Przemysława Krajewskiego było już 20:24. Trener Patryk Rombel poprosił o czas i wstawił do ataku siódmego zawodnika. Goście podwyższali prowadzenie raz za razem. Ostatecznie spotkanie zakończyło się 23:35. MVP spotkania wybrany został bramkarz Orlen Wisły Płock- Marcel Jastrzębski.

Energa Wybrzeże: Bedoui, Poźniak- Pieczonka 5, Milicević 4, Powarzyński 3, Peret 3, Papina 2, Zmavc 2, Góralski 1, Jachlewski 1, Papaj 1, Kiejdo 1 oraz Domagała, Siekierka, Stępień.