W 14. serii spotkań ORLEN Superligi Grupa Azoty Unia Tarnów rozgrywała derbowy pojedynek z drużyną Azotów-Puławy. Pomimo wyrównanego początku puławianie rozgromili “Jaskółki” z Tarnowa aż 21:37.

Tarnowianie rozpoczęli spotkanie od niewykorzystanego przez Pawła Podsiadło rzutu karnego. Karę dwóch minut otrzymał Jakub Adamski. Na listę strzelców po stronie puławian wpisał się Kacper Adamski. Pewnie na linii siódmego metra bramkę dla swojego zespołu zdobył Piotr Jarosiewicz. W 18. minucie goście prowadzili trzema punktami 6:9.

O czas poprosił trener Marcin Janas. Kolejną stratę Unii z kontrataku spożytkował Dawid Fedeńczak. Patryka Małeckiego między słupkami zmienił Jakub Wysocki. Drugi raz w tym meczu “siódemkę” dla gospodarzy trafił Marcel Zdobylak. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem podopiecznych Serhiya Bebeshko 11:16.

Po zmianie stron gospodarze odrobili dwie bramki z rzędu. Wykluczony z gry na dwie minuty został Vladyslav Ostroushko. W 37. minucie Piotr Jarosiewicz czwarty raz okazał się skuteczny z linii rzutów karnych. Dobre interwencje notował goalkeeper Azotów-Puławy – Zurab Tsintsadze.

Prawdziwą bombę strzelił Kacper Adamski, powiększając przewagę nad “Jaskółkami” z Tarnowa. Na tablicy wyników widniał wynik 16:26. Kolejny czas w tym meczu wziął trener Janas. Z każdą chwilą drużyna przyjezdnych dobijała swojego przeciwnika. Finalnie starcie zakończyło się wysokim zwycięstwem Puław 21:37. MVP spotkania został Zurab Tsintsadze.

Unia: Wysocki (17%), Małecki (15%) – Zdobylak 5, Sanek 2, Podsiadło 2, Małek 1, Bushkou 2, Smolikau 3, Adamski 1, Słupski 3, Parovinchak 1, Kucharzyk, Sikora, Mrozowicz 1, Tokarz