-
KPR Gminy Kobierzyce kończy sezon zwycięstwem i czwartym miejscem
KPR Gminy Kobierzyce pokonał we własnej hali Enea MKS Gniezno w ostatnim meczu sezonu 2025/2026 36-28. Kobierzyczanki tym zamym zakończyły zmagania na czwartym miejscu ORLEN Superligi Kobiet.
-
Po raz ostatni w tym sezonie i to w Kobierzycach
KPR Gminy Kobierzyce w najbliższą sobotę zakończy sezon 2025/2026. Kobierzyczanki w ostatnim meczu, który rozegrają we własnej hali, podejmą Enea MKS Gniezno. Stawką tego starcia jest czwarte miejsce W ORLEN Superlidze Kobiet.
-
Ostatnie i najważniejsze spotkanie Gnieźnianek w Kobierzycach
Przed szczypiornistkami Enea MKS-u Gniezno ostatnie wyzwanie w sezonie 2025/2026 ORLEN Superligi Kobiet. W ramach 28. serii rozgrywek podopieczne Petera Kostki zmierzą się na wyjeździe z zespołem KPR Gminy Kobierzyce. Spotkanie odbędzie się w hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Dębowej 20 w Kobierzycach i będzie miało ogromne znaczenie w kontekście końcowego układu tabeli. Stawką meczu będzie bowiem czwarte miejsce w ORLEN Superlidze Kobiet.
-
Lublin jeden krok od złota po meczu innym niż wszystkie. PGE MKS El-Volt Lublin pokonał Enea MKS Gniezno w ostatnim starciu sezonu przed własną publicznością
PGE MKS El-Volt Lublin wciąż w walce o mistrzostwo Polski. Lubelskie szczypiornistki mimo osłabień personalnych w ostatnim domowym meczu sezonu pokonały Enea MKS Gniezno 37:29. Nie zabrakło niespodzianek.
-
-
Przedostatnie spotkanie sezonu. Gnieźnianki powalczą z wiceliderem tabeli
Przed zawodniczkami Enea MKS Gniezno jedno z najtrudniejszych wyzwań końcówki sezonu 2025/26 ORLEN Superligi Kobiet. W sobotę, 16 maja o godzinie 16:00, „Pszczoły” zmierzą się na wyjeździe z wiceliderem tabeli – PGE MKS El-Volt Lublin. Spotkanie rozegrane zostanie w hali Globus przy ul. Kazimierza Wielkiego 8 w Lublinie, a transmisję będzie można śledzić na platformie Emocje.TV.
-
„Pszczółki” w końcu się odegrały
Czwarty raz Gnieźnianek pokonać się nie udało. W wyjazdowym meczu 26. serii ORLEN Superligi szczypiornistki Piłki Ręcznej Koszalin przegrały z zespołem Enea MKS Gniezno 26:31.
-
Pszczoły dopięły swego. Gniezno lepsze od Koszalina w emocjonującym starciu
W szybkim, intensywnym meczu 26. serii ORLEN Superligi kobiet Enea MKS Gniezno pokonała Piłkę Ręczną Koszalin 31:26. Choć początek spotkania zapowiadał wyrównaną walkę do samego końca, to Gnieźnianki w drugiej części pierwszej połowy przejęły pełną kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie.
-
Ostatni domowy akcent sezonu. Enea MKS Gniezno kontra Piłka Ręczna Koszalin
Przed zespołem Enea MKS Gniezno ostatnie, domowe spotkanie końcówki rozgrywek przed własną publicznością. W piątek, 1 maja o godzinie 18:00, w hali im. Mieczysława Łopatki przy ul. Sportowej 3, Gnieźnianki rozegrają ostatni domowy mecz sezonu ORLEN Superligi Kobiet. Ich rywalem będzie Piłka Ręczna Koszalin.
Informacje prasowe klubu
Informacje prasowe Superliga Sp. z o.o.
-
Superliga partnerem konferencji Handball Performance 2026
Superliga sp. z o.o. została oficjalnym partnerem II edycji konferencji Handball Performance. Wydarzenie dedykowane szkoleniowcom piłki ręcznej oraz trenerom przygotowania motorycznego odbędzie się w dniach 11-12 lipca 2026 roku w Piotrkowie Trybunalskim.
-
Nowy system premiowania gry młodych Polaków. ZPRP i Superliga zapowiadają zmiany w przepisach
Polska piłka ręczna przechodzi reformy, które mają wzmocnić jej rozwój na lata. Związek Piłki Ręcznej w Polsce, we współpracy z Superligą sp. z o.o., wdrażają nowy, zintegrowany ekosystem rozwiązań licencyjnych pod hasłem „Inwestujemy w potencjał”. Ich celem jest realne premiowanie gry młodych polskich zawodniczek i zawodników, podniesienie standardów szkolenia oraz większe docenienie trenerów pracujących u podstaw.
-
Kinga Jakubowska z 1 000 bramek w ORLEN Superlidze Kobiet!
„Ligowy Klasyk” w ORLEN Superlidze Kobiet wiązał się z jeszcze jednym wyjątkowym wydarzeniem. W ostatnim meczu KGHM Zagłębia Lubin i PGE MKS-u El-Volt Lublin do „Klubu 1000” – elitarnego grona piłkarek ręcznych, które w ORLEN Superlidze Kobiet zdobyły co najmniej 1000 bramek – dołączyła Kinga Jakubowska.
-
Gladiatory 2026: Poznaliśmy najlepsze zawodniczki i trenera sezonu ORLEN Superligi Kobiet
Najlepsze zawodniczki i trener sezonu 2025/2026 zostali uhonorowani Gladiatorami, czyli prestiżowymi nagrodami ORLEN Superligi Kobiet. Zawodniczką Sezonu została Maria Prieto O’Mullony z PGE MKS El-Volt Lublin.
-
Dominatorki z Lubina! KGHM Zagłębie Lubin mistrzem Polski 2025/2026!
KGHM Zagłębie Lubin po raz szósty z rzędu obroniło tytuł mistrza Polski, a tegoroczna rywalizacja z odwiecznym rywalem – PGE MKS-em El-Volt Lublin, toczyła się do ostatniej serii ORLEN Superligi Kobiet! To dwudziesty pierwszy medal dla klubu wywalczony pod wodzą trenerki Bożeny Karkut!
-
Bez mistrzostwa, ale z podniesioną głową! PGE MKS El-Volt Lublin srebrnym medalistą ORLEN Superligi Kobiet!
Choć w decydującym meczu o złoty medal zawodniczki PGE MKS-u El-Volt musiały uznać wyższość rywalek, sezon mogą zakończyć z podniesioną głową. Podopieczne Pawła Tetelewskiego w końcówce rozgrywek zmagały się z licznymi kontuzjami, a mimo to do ostatniej serii spotkań pozostawały w grze o mistrzostwo Polski.